План роботи РЦМК

2019-2020 навчальний рік
Аналіз
 роботи РЦМК вчителів фізичної культури, предмету «Захист Вітчизни» за 2019/2020 навчальний рік дивитися тут

ПЛАН
РОБОТИ РАЙОННОЇ ЦИКЛОВОЇ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ, ОСНОВ ЗДОРОВ`Я ТА ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
2017-2018 навчальний рік дивитися тут
   

Науково-методична тема району: Науково-методичний супровід формування інноваційного освітнього простору у навчальних закладах району

 Таблиця 1. Банк даних про учасників РЦМК вчителів фізичної культури Василівського району дивитися тут


Аналіз  роботи РЦМК вчителів фізичної культури, основ здоров’я та предмета «Захист Вітчизни» за 2015/2016навчальний рік

Сьогодні розвиток фізичної культури і спорту у районі визначається шляхом застосування комплексного підходу щодо розв’язання  навчальних, оздоровчих і виховних завдань з формування фізичного, психічного та соціального здоров’я учнівської молоді та особистості в цілому. У 2015/2016 навчальному році система організаційно-практичних, фізкультурно-оздоровчих, науково-методичних завдань щодо розвитку фізичної культури і спорту у районі реалізовувалась відповідно до Програми розвитку освіти Василівського району, затвердженої двадцять другою сесією шостого скликання Василівської районної ради Запорізької області від 22 лютого 2013 року № 19 «Про Комплексну програму розвитку освіти Василівського району на 2013-2017 роки».
Концепцією Програми розвитку освіти Василівського району передбачено запровадження ефективної системи заходів зі збереження і зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я дитини, реалізацію  здоров’язберігаючих та здоров’язміцнюючих технологій шкільної та позашкільної освіти.
У районі функціонує 26 загальноосвітніх навчальних закладів, 1- вечірня (змінна) школа) та 3 позашкільних навчальних заклади. В школах району фізичну культуру викладають 45 вчителів, із яких 44 мають вищу освіту. Всі вчителі входять до складу районної циклової методичної комісії вчителів фізичної культури, основи здоров’я та предмета «Захист Вітчизни». Викладання фізичної культури здійснюється за типовими навчальними планами для загальноосвітніх навчальних закладів.
Фаховий склад вчителів та матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів значною мірою впливають на якісний стан викладання уроків фізичної культури. Якщо в основній та старшій школі фізичну культуру на 95% викладають фахівці саме з даної дисципліни, то у початкових класах (як правило у ЗНЗ І-ІІ ступенів) викладають класоводи.
Так у 2015/2016 навчальному році фізичну культуру у загальноосвітніх навчальних закладах району викладає 45 фахівців, із яких:
за освітою:
-       вища – 44;
-       середня спеціальна – 1;
-       без фізкультурної освіти  - 1
за категоріями:
 -   Відмінник освіти України – 2;
-       «учитель – методист» – 6;
-       «старший учитель» – 8;
-       «спеціаліст вищої категорії» – 22;
-       «спеціаліст першої категорії» – 4;
-       «спеціаліст другої категорії» – 4;
-       «спеціаліст» – 15
за стажем роботи:
-       0 -5 років – 13;
-       6-10 років – 0;
-       11 -15 років – 3;
-       16- 25 років – 9;
-       більше 25 років – 20.

Щорічно згідно з графіком затвердженим наказом відділом освіти РДА вчителі проходять курси підвищення кваліфікації при КЗ «ЗОІППО» ЗОР, так у 2015/2016 курси пройшли 3 за напрямком фізичне виховання та 2 з предмета «Захист Вітчизни».
Розглянувши забезпеченість навчальних закладів медичними сестрами, можемо сказати, що вони є у 16 ЗНЗ, що становить 64%. При плануванні навчального матеріалу вчителями враховуються медичні групи, віково-статеві особливості учнів, їх інтереси, матеріально-технічний стан навчальних закладів.
У поточному навчальному році до експериментальної діяльності щодо фізкультурно-оздоровчого спрямування окрім закладу нового типу (КЗ «Дніпрорудненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» ВРР ЗО) де створено умови для проведення експериментальної діяльності приєднався і КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ст. «Талант» ВРР на обласному рівні.
Відповідно до листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 13.06.2013 № 02/01-0893 «Про проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду учнів», заклади охорони здоров’я разом з відділом освіти райдержадміністрації щорічно всі школярі району проходять щорічний медичний огляд, так з 6067 школярів лише 1516 мають основну групу, 1191 учень взагалі звільнений від занять фізичної культури, що говорить про низький рівень фізичного розвитку дітей у районі.
У зв’язку з тим, що діти мають різні групи здоров’я, для планування своїх уроків вчителі також користуються  програмами, рекомендованими МОН України.
На своїх уроках всі вчителі фізичної культури здійснюють особистісно-орієнтовний підхід.
Для оцінки ефективності уроку використовуються хронометражні спостереження, які дозволяють обчислити моторну щільність уроку та пульсометрію.
Два загальноосвітніх навчальних заклади район КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІ ступенів» ВРР ЗО та КЗ «Степногірська ЗОШ І-ІІІ ступенів» ВРР ЗО продовжують працювати за Програмою «Школа сприяння здоров’ю».
Всі вчителі своєчасно проходять курсову перепідготовку при                  КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Протягом 2015/2016 навчального року проведено 6 засіданнь районної циклової методичної комісії вчителів фізичної культури та вчителів, що викладають предмет «Захист Вітчизни», із яких 2 - семінари-практикуми для вчителів фізичної культури та по 1 для вчителів, які викладають предмети «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни», проводяться індивідуальні та групові консультації.
На 26 загальноосвітніх навчальних закладів району приходиться всього 35 спортивних споруд. Окрім 16 футбольних полів працюють 22 майданчика (волейбольні та баскетбольні площадки, майданчики для міні-футболу, майданчики для занять легкою атлетикою тощо), 2  із яких мають синтетичне покриття. При ЗНЗ облаштовано 15 приміщень для  фізкультурно-оздоровчих занять, із яких 3 оснащені тренажерним обладнанням (КЗ «Василівська гімназія «Сузір’я» - ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО, КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ступенів» ВРР ЗО, КЗ « Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» ВРР ЗО).
Протягом поточного навчального року відремонтовано спортивну залу КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» ВРР ЗО.
Не перший рік у зв’язку з відсутністю фінансування бігові доріжки        КЗ «Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО знаходяться  на реконструкції.
Постійно поповнюється, як правило за кошти батьків і спонсорів, матеріальна база й інших навчальних закладів.
В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району  виконується наказ МОН України від 01.06.2010 № 521 «Про затвердження Правил безпеки життєдіяльності під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрований в міністерстві юстиції України 9 серпня 2010 р. за № 651/17946, щодо унеможливлення здвоювати уроки фізичної культури або проводити їх два дні поспіль.
У зв’язку з відсутністю фінансування у 2015/2016 н.р. районна спартакіада школярів не проводилась.
Шостий рік поспіль у районі проходять шкільний та районний етапи олімпіади з фізичної культури. Так, 10.12.2014 на базі комунального закладу «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Василівської районної ради Запорізької області було проведено районний етап вищезазначеного заходу в якому взяли участь 7 команд із 6 загальноосвітніх навчальних закладів. За результатами І і ІІІ місце посіла команда КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ст. «Світоч» ВРР ЗО,а ІІ місце посіла команда комунального закладу «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Василівської районної ради Запорізької області. Переможці районного етапу стали учасниками обласного, так і у поточному 2015/2016 навчальному році учні 11 класу КЗ«Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ст. «Світоч» ВРР ЗО Глумова Крістіна та КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО Сушко Микола де посіли 8 місце.
Вже одинадцять років поспіль в районі проводиться системна робота в рамках фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт» на загальношкільному, районному та обласному зональному рівнях. Так, 09.03.2016 на базі комунального закладу «Василівська гімназія «Сузір’я»- загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області відбувся районний етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт», у якому взяли участь 14 команд (11 – загальноосвітні заклади І-ІІІ ступенів і 3 – І-ІІ ступенів). Учасники змагались з таких видів: стрибки у довжину з місця, «човниковий біг», стрибки через скакалку за 30 с. (дівчата), комбінована естафета та перетягування канату (хлопці).
Всі команди гідно представляли свої навчальні заклади, але як у всіх змаганнях є переможці. Так, за результатами всіх етапів змагань переможцями стали команди таких комунальних закладів Василівської районної ради Запорізької області:
 І місце - «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
 ІІ місце - «Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
ІІІ місце - «Приморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», за що і були нагороджені грамотами відділу освіти Василівської райдержадміністрації.
У квітні місяці відбувся зональний (обласний) тур Фестивалю за результатами, якого команда нашого району вперше ввійшла у фінал, який відбувся у м. Мелітополь, де посіла 4 місце.
27.08.2015 на засіданні РЦМК вчителів фізичної культури, основи здоров’я та предмета «Захист Вітчизни» проведено «Круглий стіл» за темою «Форми і методи корекційної роботи з учнями на уроках фізичної культури» під час якого кожен з вчителів міг поділитись своїм досвідом роботи з даного питання.
З вчителями проведено тест «Визначення рівня комунікативності» за результатами якого кожен з присутніх міг зробити висновки щодо спілкування з оточуючими, отримавши при цьому рекомендації щодо корегування своєї поведінки у суспільстві. На при кінці семінару вчителі отримали пам’ятку «Як зняти емоційне напруження», що є досить актуальним у сьогоднішній час.
04.11.2015 на базі КЗ «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ВРР ЗО проходив семінар – практикум  з теми «Ефективне впровадження нових технологій як умова підвищення мотивації педагогів, рівня навченості та вихованості учнів і оволодіння комплексом умінь добувати і застосовувати знання» на якому розглядались питання:
- Методи самоконтролю та самооцінки стану свого здоров’я. Виховання стійкого інтересу до занять фізичної культури та спорту.
- Взаємодія вчителя та учнів, її вплив на підвищення результативності навчально-виховного процесу.
- Формування навичок професійного самовизначення учнів засобами впровадження проектних технологій.
Для вчителів району у практичній частині Вандишевим В.І. і        Алхутовим С.К. було проведено майстер-клас з підготовки школярів до районного етапу олімпіади з фізичної культури (зверталась особлива увага на зміни в етапі «Спортивні ігри».
Довготривала невідповідність між державними вимогами до фізичного виховання дітей різного віку в освітніх закладах і традиційної застарілої методики фізичного виховання дітей різного віку та різної фізичної підготовленості є провідним чинником формування негативного ставлення до предмета «Фізичної культури» більшості учасників освітнього процесу. Сьогодні фахівці освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура» в неповній мірі володіють методикою сучасного фізичного виховання, яка б відповідала вимогам особистісно зорієнтованого, діяльнісного і компетентнісного підходів до організації навчально-виховного процесу. З метою осучаснення вищезазначених уроків 01.03.2016 на базі КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІ ступенів» ВРР ЗО семінар-практикум з теми «Організація медико-педагогічного контролю за рівнем фізичного навантаження учнів на уроках фізичної культури» за участю Аксьонової О.П. та Півненко Ю.В. (доценти кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидати педагогічних наук).
Під час семінару заступник директора з НВР Харченко Н.В. ознайомила вчителів району із системою роботи  закладу за технологією «Лідер» в рамках реалізації Каскадної програми розвитку «Школа сприяння здоров’я», а медична сестра Черенкова Н.В. розповіла про особливості ведення контролю за рівнем навантаження учнів на уроках фізичної культури.
У ході практичної частини вчителем фізичної культури          Мельничуком О.П. з учнями 2 класу було проведено урок з теми «Школа пересувань». Для проведення детального аналізу уроку було створено 4 експертні групи: «Хронометраж», «Пульсометрія», «Педагогічні завдання» та «Вимоги до сучасного уроку з фізичної культури», кожна з якої оцінювали  урок за своїми критеріями та надавали рекомендації щодо покращення якості навчання з даного предмета.
Результатом роботи учасників семінару є розроблені та надані вчителям рекомендації щодо сучасних педагогічних завдань за навчальною програмою.
З метою залучення вчителів району до підтримання програми «Школа сприяння здоров’ю» 29.09.2015 на базі КЗ «Степногірска ЗОШ І-ІІІ ступенів» ВРР ЗО відбувся семінар - практикум (презентація) для вчителів предмета «Основи здоров’я» з теми «Впровадження програми «Школа сприяння здоров’я» під час якого адміністрацією навчального закладу був презентований досвід роботи всього навчального закладу у даному напрямку, а потім Кірсанова С.В. (вчитель предмета «Основи здоров’я») провела презентацію кабінету (в рамках он-лайнфестивалю кабінетів основ здоров’я – наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.09.2015 № 0452 «Про проведення обласного он-лайн  фестивалю кабінетів основ здоров’я») та презентувала свій досвід роботи. Під час семінару вчителі проходили різноманітні тести, підготовлені вчителем для учнів та анкетування. Весь матеріал будо надано учасникам семінару-практикуму для подальшого використання у своїй роботі.
Патріотичне виховання підростаючого покоління - справа загальнодержавна, але основний тягар у її проведенні покладено на школу, яка, крім усіх інших завдань, що висуває перед нею держава, має ще одне – здійснювати підготовку учнівської молоді до захисту Батьківщини, а юнаків допризовного віку – безпосередньо до служби у Збройних Силах. У зв’язку з тією ситуацією, що склалась у Державі на сьогоднішній день не мала увага приділяється саме стану викладання предмета «Захист Вітчизни». І так, як питання щодо національно-військово-патріотичного виховання на високому рівні стоїть у КЗ «Степногірська ЗОШ І-ІІІ ступенів» ВРР ЗО, тому саме на базі вищезазначеного навчального закладу 23.0.2015 відбувся семінар - практикум для вчителів предмета «Захист Вітчизни» з теми «Впровадження військово-патріотичного виховання в урочний та позаурочний час. Управлінська діяльність педагога щодо удосконалення сучасного уроку»  на якому Кваша О.В. поділився досвідом зведення обов’язкової документації вчителя предмета «Захист Вітчизни», ознайомив з дидактичними та електронними матеріалами до уроків вищезазначеного предмета, всі бажаючі мали змогу отримати їх для користування у подальшій своїй роботі.
На заключних засіданнях РЦМК  вчителів проведено «Коло ідей», де вчителі, які атестувались у поточному навчальному році презентували свої досвіди.
В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району спланована робота з фізкультурно-оздоровчої діяльності, де обов’язковими заходами є проведення різноманітних спортивних свят як для учнів початкової ланки, так і для основної та старшої школи. Вже стало гарною традицією розпочинати навчальний рік з «Олімпійського тижня», під час якого проводяться  шкільні спартакіади, «Олімпійський урок», зустрічі зі спортсменами.
Обов’язковими в більшості шкіл району є проведення ранкових зарядок, в усіх початкових класах під час уроків проводяться фізкультхвилинки та рухливі ігри на подвір’ї під час перерв. Школярі із задоволенням ходять у туристичні походи під час яких вони не лише оздоровлюються, а й знайомляться з історією, природою рідного краю. У    КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІ ст.» ВРР ЗО проводиться ЛФК, додаткові заняття з фізичної культури. 
У зв’язку з відсутністю достатнього фінансування було скорочено кількість спортивних гуртків.
На сьогодення у КЗ «Дніпрорудненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» ВРР ЗО та КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ст. «Талант» ВРР ЗО  створено умови для проведення експериментальної діяльності фізкультурно-оздоровчого спрямування на районному та обласному рівнях.
До пріоритетів сучасної освіти відноситься не лише потреба навчити учнів оперувати власними знаннями, але й формування готовності адаптуватися до сучасних викликів, активно діяти, самостійно навчатися впродовж життя. Тому головною метою стає не інформативність, а опанування пізнавальної активності та самостійності, що дає змогу підвищити їх рівень навчальних досягнень.
Для підвищення ефективності навчально-пізнавальної діяльності учнів, зокрема формування пізнавальної активності та самостійності необхідно використовувати сучасні педагогічні технології, прийоми і методи роботи.
Тож ефективним є використання ІКТ. Саме використання сучасних методів та прийомів з цифровими носіями інформації допомагає раціонально використовувати час, енергію вчителя та учнів. Бути на одній хвилі із сучасним світом. Тому протягом 2015/2016 н.р. під час проведення засідань та семінарів-практикумів були сплановані та розглянуті питання щодо використання ІКТ на уроках.
Вже декілька років поспіль при проведенні учнівської олімпіади серед школярів з фізичної культури, районних етапів Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» та фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт» перевірка теоретичних знань відбувається за допомогою виконання тестових завдань за допомогою комп’ютерів, тому обов’язковим є проходження при підготовці до вищевказаних заходів консультацій з вчителями та відпрацювання під час проведення  засідань РЦМК вчителів фізичної культури.
Змістовне наповнення уроків фізичної культури сьогодні здійснюється за оновленими методичними підходами до навчання і виховання учнівської молоді, з урахуванням анатомо-фізіологічних, психологічних та пізнавальних особливостей дітей. Розвиток фізичних якостей та зміцнення здоров’я школярів реалізується шляхом застосування комплексного підходу до вирішення навчальних, оздоровчих і виховних завдань. Тому актуальним питанням стало «Використання сучасних технологій в процесі викладання фізичної культури та курсу «Захист Вітчизни» з яким виступив Сірий В.В. (вчитель фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» КЗ «Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» ВРР ЗО.
На кожному із засідань вчителів фізичної культури в практичній частині мало відпрацювання правил та технічних навичок, таких, як практична частина ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, гри «П’ятнашки»; обговорювались та поуточнювались умови проведення спортивних свят і змагань.
З метою активізації пропаганди здорового способу життя засобами фізичної культури та спорту серед учнівської молоді району та відзначення «Дня фізичної культури і спорту» в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району у вересні 2015 року було проведено «Всеукраїнський олімпійський урок та олімпійський тиждень».
Щороку кожним загальноосвітнім навчальним закладом плануються та проводяться заходи щодо підвищення рухової активності школярів, активізації та пропаганди здорового способу життя, а саме: загальношкільні спартакіади (2 рази на рік за умовами програми), загальношкільні змагання з волейболу, футболу, баскетболу, піонерболу, міні-футболу, «Веселі старти» (для учнів 1-4 класів), спортивні змагання між учнями 9-11 класів, присвячені «Дню захисника Вітчизни», змагання з настільних ігор (шашки, шахи, настільний теніс).
Щороку вчителі фізичного виховання беруть участь у різних фахових конкурсах, так у 2015/2016 н.р. було проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок. Урок з елементами футболу». На відміну від попередніх років у поточному  навчальному році у вищезазначеному заході матеріали надав лише один учасник – Яіков Л.М. (КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» ВРР ЗО. Та треба зазначити, що матеріали на конкурс не відповідали всім вимогам, тому для участі в обласному етапі вони не були рекомендовані.
У 2016/2017 н.р. РЦМК  буде продовжувати працювати над темою «Науково-методичний супровід формування інноваційного освітнього простору у навчальних закладах району».
Виходячи з вищезазначеного, спрямувати роботу РЦМК у наступному навчальному році на вирішення таких завдань:
- забезпечення ефективного планування навчально-виховного процесу з фізичної культури і спорту, патріотичного виховання відповідно до вимог МОН України;
- впровадження перспективних інноваційних форм і методів здоров’язберігаючих технологій навчання в класно-урочну та позакласну діяльність з метою підвищення якості навчання і виховання учнівської молоді;
- формування інформаційно-комунікативної компетентності членів РЦМК;
- забезпечення обміну перспективним передовим досвідом роботи серед колег району, області, республіки;
- відслідковування впливу методичної роботи на професійний зріст та творчу активність педагогів;
- створення сприятливих умов для перспективності і наступності у навчанні фізичної культури і спорту.


Методист КЗ «НМЦ» ВРР ЗО                                                              
                                                                                                         
                                                                                                Є.В. Сула


Результативність організації методичної роботи вчителів висвітлена у таблиці з використанням порівняльних даних (Таблиця 2), які демонструють певну динаміку.
Таблиця 2. Аналітичні дані……
п/п
Кількість вчителів, які[1]
2014./2015
2015/2016
1.     
Пройшли курси підвищення кваліфікації
8
9
2.     
Взяли участь у науково-практичних конференціях
-
-
3.     
Педагогічних виставках
-
-
4.     
Педагогічних читаннях
-
-
5.     
Інших методичних заходах


6.     
Підвищили категорію
2
2
7.     
Отримали звання за результатами атестації
-
-
8.     
Були учасниками творчих груп районних, обласних методичних заходів
-
-
9.     
Взяли участь у конкурсі
1
-
10.   
Здійснили публікацію матеріалів власного педагогічного досвіду
-
-
11.   
Взяли участь у проектах……
-
-
12.   
Ведуть власний блог / сайт


Науково-методична тема РЦМК вчителів фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни»: Формування інноваційного освітнього простору на уроках фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» через здоров’язберігаючі технології у навчальних закладах району.

(1-й рік роботи)

Мета

Вивчення та аналіз діяльності вчителів фізичної культури щодо вдосконалення фахової майстерності для підвищення якості освіти через здоров’язберігаючі технології

Завдання РЦМК вчителів  фізичної культури на 2016-2017 навчальний рік


Таблиця 3. Етапи роботи РЦМК вчителів фізичної культури Василівського району над науково-методичною темою
Етапи роботи
Завдання
Термін реалізації
Модель результативності
    I.  Діагностичний:
1.1.      Аналіз результатів педагогічного процесу з метою виявлення загальних та окремих проблем науково-методичної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах району
Серпень-вересень, 2016 рік
Скласти перспективний план та алгоритм  роботи педагогів району над науково-методичною темою
1.2.      Дослідження реального рівня професійної майстерності, творчих здібностей педагогів, потреб та інтересів як всього колективу, так і кожного вчителя. Для цього потрібні наступні заходи: відвідування уроків, позакласних занять, застосовування експертних оцінок, проведення анкетування, бесід, аналіз змісту педагогічних рад, творчих конференцій, методичних об’єднань, аналіз вчителем власної діяльності.
Протягом року
Виявлення проблем роботи РЦМК, навчальних закладів району та кожного вчителя. Перевірити психологічну готовність вчителів до підвищення фахової майстерності, професійної компетентності в процесі роботи   над науково-методичною темою.
Оптимізувати самоосвітню діяльність вчителів щодо реалізації методичної теми 
1.3.       Діагностика педагогічних умов, що спричинили таку розбіжність(самоаналіз вчителів, аналіз навчальних закладів, аналіз роботи РЦМК, анкетування, довідки з перевірки ЗНЗ щодо стану викладання фізичної культури, тощо)…
Вересень-жовтень, 2016 рік
Створення моделі з шляхів подолання проблем вчителів.
1.4.      Ознайомлення РЦМК з досягненнями психолого-педагогічної науки та педагогічними технологіями, що стосуються проблем, визначених у системі підвищення кваліфікації вчителів та роботи РЦМК вцілому
Протягом року

    II.        Аналітично-теоретичний (теоретичне обґрунтування науково-методичної проблеми МО)
2.1.      Вибір і формування теми (проблеми) МО на основі результатів підготовчого етапу.
Серпень-вересень, 2016 року
Створити творчу групу з планування та реалізації системи заходів, спрямованих на вирішення завдань щодо реалізації проблемної теми; підготовка діагностичного матеріалу для обговорення його на засіданнях РЦМК
2.2.      Ознайомлення всіх членів РЦМК з обраними варіантами тем та вибір одного з них для роботи.
Вересень-жовтень
розробка плану теоретичної підготовки до виконання даної теми; підготовка членів РЦМК до практичної реалізації теми.

Засідання районної циклової методичної комісії вчителів фізичної культури, основи здоров’я та предмета «Захист Вітчизни» у 2016-2017 навчальному році

Перше засідання

Мета: Пріорітетні напрямки системи фізичного виховання дітей і підлітків у 2016/2017 навчальному році
Дата: 26.08.2016
Місце проведення: КЗ «Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» ВРР ЗО

Хід роботи

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Кінцевий результат (продукт)[2]
1.     
Аналіз роботи РЦМК вчителів фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» за 2015/2016 н.р.
Звіт
Сула Є.В., Яценко Е.М.
Оцінка роботи НЦМК за 2015/2016 н.р.
2.     
Опрацювання рекомендацій МОН України та КЗ «ЗОІППО» ЗОР  щодо викладання предметів: «фізична культура», «Захист Вітчизни» та «основи здоров’я» у 2015/2016 н.р.
Інструктивно-методичні рекомендації
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Реалізація всіх положень в навчально-виховний процес
3.     
Обговорення методичних рекомендацій КЗ «ЗОІППО» ЗОР щодо організації та проведення районного етапу учнівської олімпіади з фізичної культури у 2016/2017 н.р.
Інструктивно-методичні рекомендації
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Інструктивні картки, рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми
4.     
Інноваційні технології на уроках фізичної культури.
Доповідь, презентація
Сула Є.В.
пам’ятка
5.     
Використання інноваційних технологій на уроках:
-       фізичної культури;
-       основи здоров’я;
-       «Захист Вітчизни».
«Круглий стіл»
Пуголовкіна О.В.
рекомендації
6.     
Вплив роботи РЦМК на фізичний, емоційний, духовний стан школярів.
Анкетування
Сула Є.В.
Обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі

Робота між засіданнями

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Термін
1
Дотримання ТБ та санітарно-гігієнічних норм в організації навчального процесу
Робота з документами
Вчителі фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни», медичні працівники, класні керівники
вересень
2
Оформлення «Лист здоров’я» на 2016/2017 н.р.


Класні керівники, медичні працівники, вчителі фізичної культури
вересень
3
Оформлення та складання відповідних документів згідно із сучасними вимогами
Планування, консультування, затвердження
Вчителі фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни», основ здоров’я, керівники ШМО, адміністрації ЗНЗ, методист  КЗ «НМЦ» ВРР ЗО
вересень
4
Участь у святкуванні Дня фізичної культури та спорту, проведення «Олімпійського уроку» та «Олімпійського тижня»
Планування заходів, участь у змаганнях
Вчителі фізичної культури
вересень
5
Підготовка та проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури
Семінар-практикум
Вчителі фізичної культури, керівник РЦМК
вересень

Друге засідання

Мета: Професійна компетентність учителя у контексті формування основ фізичного здоров’я учнів
Дата: 11.11. 2016
Місце проведення: комунальний заклад «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області

Хід роботи

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Кінцевий результат (продукт)
1.     
Професійна компетентність учителя у контексті формування основ фізичного здоров’я учнів
Виступ, обмін досвідом
Яіков Л.М.
рекомендації
2.     
Відпрацювання розділу «Ігри» районного етапу учнівської олімпіади з фізичної культури у 2016/2017 н.р.
Майстер-клас
Яценко Е.М.
рекомендації
3.     
Вимоги до написання поурочних конспектів з фізичної культури
Практична робота
Яценко Е.М
рекомендації

 

Робота між засіданнями

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Термін
1
Підготовка та проведення ІІ (районного)  етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури
Змагання
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
26.11.2016
2
Взаємовідвідування уроків вчителями
Майстер-клас
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Протягом року
3
Робота з новинками літератури.




Протягом року
4
Участь в обласних семінарах


Сула Є.В.,
Яценко Е.М.


5
Підготовка до районного та зонального (обласного) етапів «Олімпійське лелеченя» та «Козацький гарт»


Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Відповідно до наказів ДОН

Третє засідання

Мета: Використання інноваційних технологій на уроках з предмета «Основи здоров’я»
Дата:__ 03.2017
Місце проведення: комунальний заклад «Василівська гімназія «Сузір’я» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області
Хід роботи
№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Кінцевий результат (продукт)
1.     
Школа проти СНІДу «Маршрут Безпеки»
тренінг
Крижко Л.П.
рекомендації
2.     
Використання інноваційних технологій на уроках основи здоров’я
Виступ, обмін досвідом
Губа О.Е.
Глубока І.І.
Методичні рекомендації

Робота між засіданнями

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Термін
1
Взаємовідвідування уроків вчителями
Майстер-клас
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Протягом року
2
Робота з новинками літератури.




Протягом року
3
Участь в обласних семінарах


Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Відповідно до плану роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР
4
Проведення індивідуальних консультацій


Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Протягом року

Четверте засідання

Мета:
Дата: ____квітня 2017
Місце проведення:  КЗ «Василівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1» ВРР ЗО

Хід роботи

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Кінцевий результат (продукт)
1.     
Аналіз військово-патріотичного виховання у КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ст. «Талант» ВРР ЗО та КЗ «Орлянська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
ВРР ЗО
Звіт
Сула Є.В.
рекомендації
2.     
Використання інноваційних технологій на уроках «Захист Вітчизни»
Майстер-клас
Гасенко В.В.
рекомендації
3.     
Організація та проведення НПЗ у 2016/2017 н.р.
нарада
Сула Є.В., представник РВК
рекомендації

Робота між засіданнями

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Термін
1
Взаємовідвідування уроків вчителями
Майстер-клас
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Протягом року
2
Робота з новинками літератури.


Протягом року
3
Участь в обласних семінарах

Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Відповідно до плану роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР
4
Проведення індивідуальних консультацій

Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Протягом року

П’яте  засідання

Мета:
Дата: ____квітня 2017
Місце проведення:  КЗ «Василівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1» ВРР ЗО

Хід роботи

№№
Зміст питання
Форма проведення
Відповідальний
Кінцевий результат (продукт)
1.
Аналіз результатів участі вчителів та учні району у конкурсах та змаганнях різних рівнів
Звіт
Сула Є.В.
рекомендації
2.
Опрацювання рекомендацій МОН України та КЗ «ЗОІППО» ЗОР щодо закінчення 2016/2017 н.р.
Інструктивно-методичні рекомендації
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.

3.
Обговорення плану роботи РЦМК на 2017/2018 н.р.
Обговорення плану роботи
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.

4.
Календарне планування для 9-х класів за оновленою програмою «Фізична культура та основи здоров’я»
Практична робота
Сула Є.В.,
Яценко Е.М.
Рекомендації, календарно-тематичне планування
5
Форми та методи роботи з обдарованими учням
«Круглий стіл», обмін досвідом
Яценко Е.М., Пуголовкіна О.В.
рекомендації
6
Ярмарок педагогічних ідей
Презентації досвідів робіт вчителів
Сула Є.В.

Методична копилка


Самоосвіта вчителів фізичної культури

Таблиця 4. Відомості про методичні теми для самоосвіти вчителів фізичної культури…………[3]
№№
ПІБ учителя
Тема
Мета
Кінцевий продукт
1.     
Петроченко В.О.
Використання інноваційних технологій при методиці навчання 
гімнастики та л/а вправ


2.     
Гайдук О.М.
Розвиток швидкісних та силових якостей школярів


3.     
Яіков Л. М. 
Формування та мотивація до здорового способу життя


4.     
Цивата В.О.
Розвиток фізичних здібностей на уроках фізичної культури


5.     
Бєлка Л. А.
Застосування здоров’язбережувальних технологій у навчанні молодших школярів


6.     
Смольніков Д.В.    
Здоров’язберігаючі технології в вихованні молодших класів 


7.     
Цюпа А.М. 
Спортивні ігри – елементи програмового матеріалу.


8.     
Ліновецька Ю.М.
Використання ІКТ на уроках основ здоров’я


9.     
Постол О. С.
Розвиток силових якостей учнів початкової та старшої школи


10.   
Телюпа В.Л.
Силова підготовка учнів 9 класів на уроках фізичної культури


11.   




12.   




13.   




14.   




15.   




16.   




17.   




18.   




Взаємне відвідування уроків, позакласних заходів з фізичного виховання учнів

Таблиця 10. Графік взаємного відвідування уроків фізичної культури учасниками Р(М)МО вчителів фізичної культури  у 2016-2017 навчальному році
Клас учнів
Тема уроку
Дата проведення. Місце проведення
Прізвище, ім’я по батькові вчителя, який проводить урок
ПІБ учителів, хто відвідує урок
Мета відвідування уроку
8

КЗ «Приморська ЗОШ І-ІІІ ст.»
ВРР ЗО
Петроченко В.О.
Бабенко Є.І. ,
Холін О.О.
Надання методичної допомоги
8
Волейбол
КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО
Цюпа А.М.
Смольніков Д.В.     
Обмін досвіду з теми «Спортивні ігри – елементи програмового матеріалу»






























Проведення відкритих уроків, позакласних заходів з фізичного виховання учнів

Таблиця 6. Графік відкритих уроків, позакласних заходів.
№ з/п
Прізвище, ім’я, по батькові
Клас учнів, навчальний заклад
Назва теми уроку
Мета проведення відкритого уроку
Мета відвідування
Примітка
1
Гайдук Олена Миколаївна
6 кл., КЗ «Тополинська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО
«Футбол»



2
Гайдук Олена Миколаївна
5 кл., КЗ «Тополинська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО
«Розвиток швидкісно-силових якостей»













































Перелік джерел

2.              http://academia.in.ua/?q=node/2599




[1] Усі цифри подаємо як у фактичному, так і у % номіналі.
[2] Не має сенсу писати протоколи. Це – словарний мотлох! Раціонально до графи «Кінцевий результат» давати гіперпосилання або перехресне посилання на ці продукти, які Ви розміщуєте у себе на веб-ресурсах, або вони мають інші форми втілення (відео, презентація, розробки, стаття тощо).
[3] Раціонально не кожному вчителю давати певну тему, а лише тим колегам, хто не займається іншими формами роботи (досвід, майстерня, творчі групи тощо).

1 коментар:

  1. Прошу Вас розмістити плани роботи на віртуальнийй диск, на цій сторінці - лише титулку + активне гіперпосилання (відкрити вільний доступ для перегляду всім). Дякую.

    ВідповістиВидалити